GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

1 YILDA 30 BİN METRE YENİ İÇME SUYU HATTI ÇEKİLDİ

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2023 yılına ait bir yıllık faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı

1 YILDA 30 BİN METRE YENİ İÇME SUYU HATTI ÇEKİLDİ
29 Ocak 2024 - 15:44 'de eklendi

.Müdürlük, bu dönemde 12 Bin 250 kanal açma, 7 Bin 129 vidanjör hizmetinin yanı sıra vatandaşların içme suyuna erişiminin kolaylaştırılması ve kanalizasyon problemlerinin çözümüne yönelik hizmetlerini de aksatmadan yerine getirdi.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından 01 Ocak – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdiği hizmetlerini kapsayan 1 yıllık döneme ait faaliyet raporunu paylaştı.

Hatların tamir, bakım ve onarımları başta olmak üzere yeni hat açılması hizmetlerini de aralıksız şekilde yerine getiren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, bu dönemde merkez ve muhtelif mahallelerde12 Bin 725 adet kanal açma hizmetini yerine getirirken, hizmet sahası dahilinde 7 bin 129 adet vidanjör çekimini de gerçekleştirdi.

Müdürlük,  söz konusu süreçte 477 adet kanalizasyonun parsel bağlamasını yaparken, kanalizasyon ana hat ve parsellerde meydana gelen 409 arızanın da giderilmesine ön ayak oldu. 1 yıllık dönem içerisinde 42 bin metre kanalizasyon hattının çekilmesini de sağlayan müdürlük ekipleri, bin 125kanalizasyon ızgara açma, temizleme, yükseltme işlemini de şartlara uygun şekilde gerçekleştirdi.

İçme suyu konusunda da hassas şekilde hareket eden ve sağlıklı bir ortamda vatandaşlara ulaştırılması için yoğun çaba gösteren ekipler, bu dönemde 30 bin 750 metre içme suyu hattı inşaatını ve 6 bin 970 metre hat yenileme işlemini başarılı şekilde tamamladı. Ekipler, meydana gelen içme suyu ana hat ve parsel arızalarına yönelik yaptığı çalışmayla 3 bin 404 arızanın giderilmelerini de sağladı.

Yağmur suyu hatlarının döşenmesi noktasında da tüm imkanlarını sahaya yansıtan ekipler, 15 bin 770 metrelik hat döşenmesini sağlarken, 828 baca açma ve yükseltme işleminin yanı sıra 271 parsel yükseltme işlemini de yerini getirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER