GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Zirveye 160 CHP’li Belediye ve 300 kooperatifle birlikte üreticiler de katılacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, en temel sorunlardan birinin tarımsal üretimde yaşandığını vurgulayarak iktidarın tarım politikalarını eleştirdi.

Zirveye 160 CHP’li   Belediye  ve  300 kooperatifle birlikte üreticiler de katılacak
29 Eylül 2021 - 14:45 'de eklendi

CHP, İstanbul’da 3 gün sürecek, “Tarımsal Kalkınma Zirvesi” düzenleyecek. CHP’nin 5 yıllık tarımsal stratejisinin, yeni politikalarının ve üretici odaklı çözümlerin açıklanacağı zirveye 160 CHP’li belediye ve 300 kooperatifle birlikte üreticiler de katılacak. “Tarımsal kalkınmada yeni politikalar, üretici odaklı çözümler” sloganı ile düzenlenecek zirvede, belediyeler ve kooperatiflerin tarımsal ürünleri de fuar alanında kendileri için hazırlanan bölümlerde sergilenecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da zirvenin açılış konuşmasını yaparak partinin tarım politikasını kamuoyuna açıklayacak. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından belediyelerin ve kooperatiflerin ürünlerinin sergilendiği bölümleri ziyaret edecek.

 

“BELEDİYELERİMİZ, İKTİDARIN VEREMEDİĞİ HİZMETLERİ VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRÜYOR”

CHP’nin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, üç gün sürecek zirveyle ilgili açıklama yaparak, iktidarın tarım politikalarını eleştirdi. “Ülkemizin en temel sorunlarından birini tarımsal üretimde yaşıyoruz” diyen Torun’un açıklaması şöyle:

“Türkiye’yi 19 yıldır yöneten iktidar, yıllar içindeki yanlış politikalarıyla, tarımı da bir sorunlar yumağı haline getirdi. Üretim düşüyor, ekilmeyen tarım arazileri çoğalıyor. Bu durum kırsaldaki ekonomik hayatın neredeyse tükenmesine neden oluyor. İktidar ise çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor.

Belediyelerimiz, yerli üreticimize büyük katkılar veriyor. Bu zirvemizde, belediyelerimizin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacak ve bundan sonra atacağımız adımları belirleyeceğiz. Şimdi yerel yönetimlerde, ardından ise iktidara geldiğimizde tarım için hangi politikaları hayata geçireceğimizi ortaya koyacağız. Belediyelerimiz, ülkemizin içinde bulunduğu her sorunun çözümü için tüm imkânlarıyla mücadele ediyor. İktidarın tüm baskılarına, tüm engelleme girişimlerine rağmen bizim belediyelerimiz, iktidarın veremediği hizmetleri vatandaşlarımızın ayağına götürüyor. Halkımızın desteği ile iktidara geldiğimizde ise üreticilerimizin tüm sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Sorunları biliyoruz ve çözüm önerilerimizle hazırız.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE