GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

TÜRK EĞİTİM SEN DÜZCE ŞUBESİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim -Sen Düzce Şübesi’nin yeni yönetimi tanışma kahvaltısında basınla bir araya geldi.

TÜRK EĞİTİM SEN DÜZCE ŞUBESİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI
23 Kasım 2021 - 16:51 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

14 Kasım tarihinde yapılan kongrenin ardından göreve seçilen Türk Eğitim -Sen  Düzce Şübesi’nin  yeni yönetim kurulu üyeleri hem tanışma hem de 24 Kasım Öğretmenler günü dolasıyla basınla buluştu. Düzce Öğretmen Evi’nde  düzenlenen kahvaltı organizasyonuna, Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesi Başkanı Hasan Yeşilyurt ile Başkan Yardımcıları İsmail Çakır, Murat Gök, Okan Şengül, Muhammet Gölcür, Fikret Ün, Hayri Dursun ev sahipliği yaptı.      24 Kasım Öğretmenler Gününü bir haftaya yayarak bir dizi etkinliklerle kutluyoruz. Öncelikle şehrimizin dört noktasına farkındalık yaratma adına bil boardlarla öğretmenler gününü kutluyoruz. Tüm okullarımızın öğretmenler odasına çiçek gönderiyoruz. Yakında kaybettiğimiz rahmetli ogretmenlerimizin ailelerini ziyaret edeceğiz. Emekli olmuş üyelerimize yönelik bir yemek tertip edeceğiz. Çünkü öğretmenlerimiz herşeyin en iyisini hakkediyor.

Tarihin her döneminde büyük zorluklara maruz kalmış bir millet olarak toplumumuzun sağlam temeller üzerine yeniden inşası için vatan kıldığımız toprakların her noktasında en zor görevlerden birini yürütmekle görevli olan cefakar öğretmenlerimiz, tüm dünya insanlığının yükselmesi için necip milletimizin ufkunu açarak sahip olduğumuz tarihi misyonu yeniden kazandırmak adına her türlü fedakarlığı yapan, yeri geldiğinde yürütmekte olduğu kutsal görevi için canını dahi feda eden cefakar ve fedakar öğretmenlerimiz…
“İlim Çin’de bile olsa gidiniz.” diyen yüce bir peygamberin ümmeti, “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez.” diyen dünyaya nizam vermiş Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden eğitim neferleri olarak bu yüce mesleği icra eden arkadaşlarıma selam, saygı ve hürmetlerimizi iletiyorum.
Bu vatan uğruna şehit düşmüş ve ahirete intikal etmiş öğretmenlerimize rahmet diliyor; tüm varlığıyla evlatlarımıza hizmet etmiş emekleri öğretmenlerimize saygı ve hürmetlerimi iletiyor, görevi başında olan öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
Türk Eğitim Sen ailesi olarak bu ulvi görevi yürüten, gönlümüzde çok müstesna bir yeri olan öğretmenlerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın maddi ve manevi anlamda her daim yanlarında olacağımızı kararlı bir şekilde vurgulamak istiyorum.
Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyor; her birine ayrı ayrı selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE