GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Başkanı: Böyle giderse 300-500 bin kişi işten çıkarılmak zorunda olacak

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, Kısa Çalışma Ödeneği’nin uzamasına bağlı olarak istihdamda değişiklik olacağını, 300 bin ila 500 bin kişinin işten çıkarılacağını öngördüklerini açıkladı.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Başkanı: Böyle giderse 300-500 bin kişi işten çıkarılmak zorunda olacak
17 Mayıs 2021 - 17:17 'de eklendi

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, 15 günlük kademeli normalleşme dönemi hakkında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

Bingöl, sektör genelinde tam bir normalleşme ya da en azından HES kodu ile yüzle 50 kapasite uygulamasına geçileceğini beklediklerini söyledi. Alınan kararın sektörü hayal kırıklığına uğrattığını söyleyen Bingöl, sektördeki birçok işletmenin “batma noktasında” olduğunun altını çizdi.

 

Paket servisin işletmelerin cirosunun yüzde 20’sini karşıladığını aktaran Bingöl, “Ambalaj fiyatları yüzde 200’e yakın arttı. Ham madde fiyatlarında yaşanan artışa paralel olarak fiyat artışı olacak.” dedi.

Bingöl sektörün “çok büyük sıkıntıda” olduğunu vurguladığı konuşmasında, Kısa Çalışma Ödeneği’nin uzamasına bağlı olarak istihdamda değişiklik olacağını, 300 bin ila 500 bin kişinin işten çıkarılacağını öngördüklerini söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER