GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

TRT’de şimdi de ‘Köroğlu’ skandalı! Tanju Özcan: Bu namertlik için özür dileyin!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TRT’de yayınlanan “Teşkilat” isimli diziye “Köroğlu” ismiyle giren yeni karakter nedeniyle, TRT Genel Müdürlüğü’ne mektup gönderdi.

TRT’de şimdi de ‘Köroğlu’ skandalı! Tanju Özcan: Bu namertlik için özür dileyin!
13 Ekim 2021 - 17:29 'de eklendi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TRT ekranlarında yayınlanan “Teşkilat” isimli diziye bu sezon giren ve Türk düşmanı, vatan hainleri ile birlikte iş yapan yeni karakterin isminin “Köroğlu” olarak belirlenmesine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan büyük tepki gösterdi.

Özcan’ın, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’ya gönderdiği mektup şöyle:

“BU KARAKTER ÜLKENİN DEĞERLERİNE, BOLU HALKINA HAKARETTİR”

“TRT1’de yayınlanan Teşkilat dizisine yeni sezonda dâhil olan ‘Köroğlu’ karakteri, Köroğlu Diyarı Bolu’da yaşayan bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Köroğlu, bizim topraklarımızda doğup büyümüş ve yiğitliği, mertliği ile Türk dünyasına nam salmış önemli halk ozanı, önemli bir değerimizdir. Bu topraklarda onuruyla yaşayan ve zalimlere karşı mücadele eden, önemli halk ozanlarımızdan Köroğlu’nun adını Türk düşmanlarıyla, vatan hainleriyle iş tutan bir karakterle yan yana getirmek, bu ülkenin değerlerine, Köroğlu’nun torunları olan Bolu halkına hakarettir. Hatta ve hatta en hafif tarifle aymazlık, densizlik, tarih bilmezliktir. Bu densizliği yapan dizi yayımcısını ve densizliğe göz yuman TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’yı kınıyorum.

“KÖROĞLU’NU TÜRK’ÜN GÖZÜNDE AŞAĞILAMAK TAM BİR NAMERTLİKTİR”

Bilinmesini isterim ki; Köroğlu ömrü boyunca sadece şerefi ve onuru için yaşamıştır. Köroğlu, 3-5 kuruşluk kişisel menfaat-çıkar için, devletin kanalını siyasilere peşkeş çekmek için kapı kapı dolaşanlardan değil, halkı için paşa paşa ölmeyi göze alan bir Türk Atası’dır.

 

Bu diziyi yayınlayan TRT Genel Müdürü ya Köroğlu’nu tanımamaktadır ya da tanıdığı halde gaflet ve dalalet içine düşmektedir. Köroğlu’nu Türk’ün gözünde aşağılamaya çalışmak tam bir namertliktir. Zamanında Bolu Beyi’nin halkını küçük düşürmesine fırsat vermeyen Köroğlu gibi bugün onun torunları olarak bizler de bu yapılana asla izin vermeyiz.

“TRT GENEL MÜDÜRÜ ÖZÜR DİLEMELİ VE DİZİDEKİ ‘KÖROĞLU’ KARAKTERİNE SON VERMELİDİR”

TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı derhal Bolu halkından ve tüm Türk dünyasından özür dilemeli ve dizideki Köroğlu karakterine son verilmelidir. Ayrıca Türk milletinin vergileriyle yayın hayatını sürdüren TRT’nin, eski günlerine, yani yerli, milli ve tarafsız çizgisine geri dönmesini beklemekteyiz.”

“KÖROĞLU’NU GÖNDERDİĞİMİZ KİTAPTAN İYİCE OKUYUP ANLAMALI”

 

Özcan, mektubunun son kısmında Bolu Belediyesi Kültürel Yayınları tarafından çocuklar için basılmış “Köroğlu” kitabından bir adet TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’ya gönderdiklerini belirterek, “Mektubumuza ek olarak sizlere 7 yaşındaki çocuklarımıza armağan ettiğimiz Köroğlu kitabını da gönderiyorum. Lütfen bu kitabı iyi okuyun. İşte o zaman Köroğlu’nun kim olduğunu ve nasıl bir hata yaptığınızı daha iyi anlayacaksınız” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE