GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

TEHLİKELİ AĞAÇLAR KALDIRILACAK

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, insanların can ve mal güvenliğini sağlamak için gerçekleştirdiği rutin kontroller neticesinde kaldırımlarda bulunan bazı ağaçları kaldıracağını açıkladı.

TEHLİKELİ AĞAÇLAR KALDIRILACAK
01 Mart 2022 - 22:34 'de eklendi

Düzce’nin genelinde ağaçların budanması, bakımı ve tehlike arz ettiğinde kaldırılması noktasında sorumluluğu olan Düzce Belediyesi, kaldırımlarda çürümüş ağaçları kaldırmaya başlayacak. Rutin olarak ağaçların bakımını ve kontrollerini yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tehlike arz eden ağaçları belirledi. Özellikle kaldırımlarda vatandaşların güvenliğini sağlamak isteyen ekipler kısa sürede ağaçların kaldırılmasını yapacak.

Kökleri kesilerek eğilen ve dıştan iyi görünmesine karşın içi çürümüş olan ağaçlar artık vatandaşlara tehlike arz etmeyecek.

VATANDAŞIN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN KALDIRILIYOR

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Kent Park’ta bulunan gövdesi çürümüş ıhlamur ağacı Hastane caddesi yönüne doğru yıkılarak şans eseri yaralanan olmamıştı. Düzce Belediyesi bu gibi durumların yaşanmaması için şehir genelindeki ağaçların kontrollerini sık sık yaparak önlemlerini önceden alıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE