GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Selden etkilenen Bartın’da, hayat normale dönüyor

BARTIN’ın Ulus ilçesinde yaşanan sel felaketinin sonrasında 400 haneli Zafer köyünde yaşayanlar normal hayatlarına dönmeye başladı.

Selden etkilenen Bartın’da, hayat normale dönüyor
23 Ağustos 2021 - 18:11 'de eklendi

BARTIN’ın Ulus ilçesinde yaşanan sel felaketinin sonrasında 400 haneli Zafer köyünde yaşayanlar normal hayatlarına dönmeye başladı. Selde yıkılan Kumluca-Abdipaşa beldelerini birbirine bağlayan ‘Kumluca-2’ köprüsü yerine 36 metre uzunluğunda geçici panel köprü yerleştiriliyor.

Metrekareye 318 kilogram yağışın düştüğü Bartın’ın Ulus ilçesinde yaralar büyük oranda sarıldı. Sel afetinden en çok etkilenen 400 haneli Zafer köyüne girişte menfezlerle köprü yapılarak, köyün ulaşıma açılması sağlandı. Bölgede hayatın normale dönmesi için köyde bulunan AFAD, UMKE, jandarma, emniyet, sahil güvenlik, belediye ekipleri, ve Kızılay çalışmalarını tamamlayarak köyden ayrıldı. Köyün tamamında etkili olan sel afetinin sonrasında sokaklarda oluşan balçık ve çamur yığınları vatandaşlar, polis, jandarma ekiplerinin el birliğiyle temizlikleri yapılarak, tamamlandı. Köyde temizliği tamamlanan kahvehane, bakkal gibi bazı iş yerleri de faaliyetlerine başladı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE