GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Sanayide Kadın Eli’ Projesi’nin Dördüncü Protokolü İmzalandı

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu, Sanayide Kadın istihdamının ve Sanayi sektöründe gençlere ilham olacak rol model kadın sayısının artırılması ve sanayide nitelikli istihdam ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hayata geçirilen ‘Sanayide Kadın Eli’ Projesi’nin dördüncüsü Teknorot Otomotiv ile imzalandı.

Sanayide Kadın Eli’ Projesi’nin Dördüncü Protokolü İmzalandı
26 Mayıs 2022 - 15:58 'de eklendi

Eğitim almış ancak istihdama katılamamış ve çalışmaya istekli kadınları Meslek Lisesi mezunu ve eğitimi devam eden gençleri hedefleyen projenin imza töreni Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Protokol imza törenine; Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Genel Sekreter Mürvet Gül Turhan, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük, Başkan Yardımcısı Fatma Simay Üzmez Şişman, Kurul Üyeleri Hümeyra Aydın, Fatma Bakan, Zeynep Asya Eser, Teknorot Otomotiv İnsan Kaynakları Direktörü Kaan Günver, İnsan Kaynakları Gelişim Sorumlusu Dilek Ulu ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Elif Sağlam katılım sağladı.

Protokol imza töreni Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük ve , Teknorot Otomotiv İnsan Kaynakları Direktörü Kaan Günver arasında imzalandı.

İmzalarının atılmasından sonra konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin; Sanayide Kadın Eli projesinde sanayi istihdamına çok daha fazla kadının dahil olması gerektiği inancıyla yola çıktık. Düzce’den başlayarak kadınların sanayi işkollarında yükselmesini, daha çok yer almasını ve ekonomiye katkı vermesini sağlamış olacağız.Bu projenin başarıya ulaşması için hep beraber çaba gösteriyoruz.Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak ortaya çıkan bu güzel birlikteliğin sonuna kadar arkasında duracağız.” ifadelerini kullandı.

Teknorot Otomotiv İnsan Kaynakları Direktörü Kaan Günver ise; Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile iş birliğine hazır olduklarını belirterek, Düzce’de kadın istihdamına önemli bir katkı sağladıklarını ve bunu yapmaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE