Koronavirüs nedeniyle kapanan okul sayısı ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir öğrencide vaka tespit edildiğinde okulların girişinde öğretmenler dahil herkese en az 2 kez ateş ölçümü ve semptom kontrolü yapıldığını, teneffüslerde sınıf üzerinde tutulmaya gayret edildiğini, okulların temizlenmesinin ve havalandırılmasının sistematik olarak yapıldığını söyledi.

OKULLARDA  KORONAVİRÜS  NEDENİYLE KAÇ SINIF KAPATILDI?

 

Yüz yüze eğitim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, salgından dolayı yurt genelinde 1817 sınıfta eğitime ara verildiğini söyledi.

Bakan Özer yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “Sistemimizde kayıtlı 850 bin sınıf var ve bugün itibariyle sadece bin 817 sınıfta yüz yüze eğitime ara verilmiş. Birinci doz aşısını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 93, ikinci doz aşılarını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 87. 2023 yılında hedefimiz, 4 ve 5 yaşta okul öncesi erişimi yüzde 100 oranına çıkarmaktır.”

KAZANIM DEĞERLENDİRME UYGULAMASI NEDİR?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 27 Ekim 2021 Çarşamba gününden itibaren okullarda ilk defa öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik değerlendirme uygulaması yapacaklarını duyurdu.

 

Özer’in açıklaması şöyle: “Yarın ve 27 Ekim’de ilk defa Türkiye’de 7, 8, 11 ve 12. sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak.”