GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

KARACA DERESİNDE 2. ETAP BAŞLADI

Düzce Belediyesi, Karaca Deresinde başlattığı temizlik ve rekreasyon çalışmalarının ikinci etap çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların 600 metrelik ilk etabında yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yollarının tamamlanmasının ardından asfalt düzenlemesine geçildi.

KARACA DERESİNDE 2. ETAP BAŞLADI
10 Ağustos 2021 - 14:23 'de eklendi

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların 600 metrelik ilk etabında yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yollarının tamamlanmasının ardından asfalt düzenlemesine geçildi.
Düzce Belediyesi, şehrin dört bir yanında güvenli, sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent kimliği oluşturmak için çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Ekipler, kentte bir yandan geleceğin Düzce’sine yönelik dev projeleri tek tek hayata geçirirken diğer yandan da 56 mahallede iyileştirme bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.
YEŞİL KORİDOR OLUŞTURULUYOR
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından Mayıs ayı sonunda Karaca Deresinin rekreasyon süreci başlatılmıştı. Proje ile Asar ve Karaca Dereleri Melensu Park ile birleştirilerek 16 kilometrelik su ve yeşil koridor oluşturulması yönündeki çalışmalar hızla devam ediyor.

1. ETAP TAMAM, 2. ETABA GEÇİLDİ
Fen İşleri Müdürlüğü tarafından; sosyal yaşam alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, sosyal donatılar ve yeşil alanların bulunduğu 600 metreden oluşan birinci etap (Kuzey) çalışmalarının tamamlanmasının akabinde seri şekilde ikinci etabın (Güney) hafriyat işlerine başlandı.

Tamamlanan hafriyat işleminin ardından yeşil alan, sert zemin ve bisiklet yolu devamı için çalışmalarını hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğüne, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de dere içi ve kenarlarının temizliği noktasında destek veriyor.

Kısa sürede tamamlanması öngörülen 2. Etap rekreasyon çalışmalarının ardından şehir yeni bir cazibe merkezi ve yaşam alanına kavuşmuş olacak..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE