GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

GÜNDÜZ BAKIMEVİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi hizmet alanında ilklere imza atmaya devam ediyor. Düzce Belediyesi bünyesinde kurulacak Çocuk Gündüz Bakımevi, Belka A.Ş. ve kurumda çalışan personellerin 2-6 yaş arasındaki çocuklarına hizmet verecek.

GÜNDÜZ BAKIMEVİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
19 Eylül 2023 - 12:51 'de eklendi

Düzce Belediyesi kadın istihdamını desteklemek ve devamlılığını sağlamak için önemli bir çalışma başlattı. 2016 yılında gündeme gelen ve hükümetin politikaları arasında yer alarak uygulamaya konulan “150 ve üzeri kadın çalışanı olan kurumların bünyesinde gündüz bakımevi kurması”na ilişkin yönetmelik kapsamında Düzce Belediyesi bünyesinde protokol hazırlandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile başlatılan çalışma kapsamında‘Gündüz Bakımevi Kurulması ve Yönetilmesi Protokolü’, yer tespiti ve gerekli yasal prosedürlerin düzenlenmesi sonrasında ilgili kurum temsilcilerinin katıldığı törenle imzalandı.

“ÇOCUKLARIMIZ BİZE EMANET”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıylaDüzce Belediyesi Encümen Salonu’nda bir araya gelen taraflar; İnsan Kaynakları Müdürü Murat Gülmez ve BelkaA.Ş. Genel Müdürü Necla Erdoğan ilgili protokolü imzaladı.Proje hakkında konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, özellikle kadın personelin çalışma hayatında, çocuk bakımının önemli bir mesele olduğunu ifade ederek “aile birliğine destek olarak yorumladığımız bu çalışmayı uzun süredir planlıyorduk. Arkadaşlarımız ile uygun yer tespiti ve resmi prosedürleri birlikte çalıştık. Şirketimiz Belka A.Ş. temsilcileri ve İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz hazırlığı yaptı ve bugün protokol imza töreninde bir araya geldik. Hanım kardeşlerimizin istihdamında devamlılığı sağlamak ve çocuklarını güvenilir bir ortama emanet etmeleri için Gündüz Bakımevi Proje’mizi hayata geçiriyoruz.”

DEMETEVLER MAHALLESİ’NDE YAPILACAK

Bahçeşehir Demetevler Mahallesi’nde bulunan İş Merkezi’nde tadilat yapılması ile kurulacak Gündüz Bakımevi hakkında bilgiler veren Başkan Özlü; “150 ve üzeri kadın çalışanın olduğu işyerlerinin bünyesinde kurulması öngörülen Gündüz Bakımevi’mizden sadece kadın çalışanlarımız değil, annesi vefat etmiş babası kurumumuzda çalışan yavrularımız ilevelayeti kurumumuzda çalışan babasına verilmiş olan yavrularımız da faydalanacak. Burada yaş sınırı da olacak ve gelişimlerine göre çocuklarımız kendi akranları ile bir arada olacak. 2-6 yaş arasındaki çocuklarımız artık Düzce Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gündüz Bakımevi’mizdebize emanet olacak. Her zaman ifade ediyoruz ki; Düzce’mizde yaşayan her yaştan kardeşimiz için imkanlarımızseferberdir. Personelimiz de bizim gözbebeğimizdir. Bu konuda da çalışanlarımızın yanında durup çocuklarını gönül rahatlığı ile emanet edebilecekleri bir yuva kurmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Gündüz Bakımevi kurulmasına ilişkin protokolün imzalanması ile birlikte tadilat yapılacak İş Merkezi’nde çalışmaların hızla yürütülmesi ve merkezin kısa süre içinde çocuklar için uygun hale getirilmesi sağlanacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER