GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

ERDOĞAN’DAN AŞI OLMAYANLAR İÇİN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkes tarafından merak edilen ‘Aşısızlara kısıtlama gelecek mi?’ sorusuna cevap verdi. Erdoğan konuyla ilgili, “Durumu Kabine toplantısında ele alacağız” dedi.

ERDOĞAN’DAN AŞI OLMAYANLAR İÇİN AÇIKLAMA
04 Ağustos 2021 - 1:09 'de eklendi

Aşı olan ve olmayan herkesin merakla beklediği bir soru da aşı olmayan vatandaşlar için herhangi bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili kendisine yöneltilen sorulara karşı kabine toplantısını işaret etti.

KABİNE TOPLANTISINDA DURUMU GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ

Erdoğan, sorulan sorulara karşı şu açıklamalara yer verdi;

“Değişik zamanlarda değişik tedbirler açıkladık. Fakat çok değişik sesler yine çıktı. Biz böyle hep adeta hapis hayatı mı yaşayacağız? Bu ne kadar böyle sürecek? Dünyanın değişik yerlerinde zaten bu hep böyle oldu. Şu anda biz de ilk Kabine toplantımızda bunları ele alacağız. Yaklaşık 72 milyon doz aşı yapmış vaziyetteyiz. Dünyada aşı yapacak ellerinde imkan olmayan ülkeler varken, Türkiye olarak biz böyle bir sıkıntıyı yaşamadık. Bu noktada rahatız gerek Çin’den gerek BioNTech, tüm bunlarla beraber en sağlıklı şekilde bu mücadeleyi nasıl sürdürürüz bunu devam ettiriyoruz. Solunum cihazlarını bile üreten bir ülke haline geldik. Hastane noktasında zaten sıkıntımız yok. Bu çalışmaları yaptırmak suretiyle inşallah yapacağımız ilk Kabine toplantısında durumu tekrar gözden geçireceğiz. Tüm tedbirlerimizi alıyoruz ve normalleşmeyi hızlandırmanın gayreti içerisinde olacağız.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE