GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Düzce Üniversitesi’ne 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’21’de 4 Madalya

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021 kapsamında; Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) ve TÜRKPATENT iş birliğinde düzenlenen 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’21’de, Düzce Üniversitesi, 1 altın 3 bronz madalya alma başarısını gösterdi.

Düzce Üniversitesi’ne 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’21’de 4 Madalya
26 Eylül 2021 - 16:53 'de eklendi

Uluslararası alanda 20 farklı ülkeden, 72’si yabancı, toplam 254 buluşun yer aldığı 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’21’de, Düzce Üniversitesi öğretim elemanları yaptıkları özgün çalışmalarla madalya almaya hak kazandı.

“Poliüretan Bazlı Yeni Bir Kompozit Panel” başlıklıçalışmayla Düzce Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. Emrah Yılmaz altın madalyanın sahibi olurken, Arş. Gör. Dr. Memiş Akkuş, “Tarımsal Atıkların 3d Yazıcılarda Kullanılan FilamentÜretiminde Değerlendirilmesi”, Prof. Dr. Resul Kara ve Umut Çelik, “İşitme Engelliler İçin Bir Giyilebilir Kıyafet Sistemi”,Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Doç. Dr. Haydar Göksu, Öğr. Gör. Gülşah Aydın, Öğr. Gör. Neslihan Şirin, Öğr. Gör. Tuğba T. Akçay, Öğr. Gör. Dr. Nisa Sipahi ise “Propolis Doğal Koruyucusu ve Sarı Kantaron Yağının Bitkisel Krem Üretiminde Kullanımı başlıklı çalışmalarıyla bronz madalyanın sahibi oldular.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE