GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DÜZCE GÜNLERİ GELENEKSEL HALE GELECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 8 gün süren Dünya Düzce Günleri etkinlikleri kapsamında gönüllerince eğlenen ve Anıtpark meydanını dolduran Düzcelilere teşekkür mesajı yayımladı. Başkan Özlü mesajında, Düzce’nin her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek, “ Düzce, kültür ve sanat şehri haline gelecek” dedi.

DÜZCE GÜNLERİ GELENEKSEL HALE GELECEK
10 Ağustos 2022 - 12:40 'de eklendi

Dünya Düzce Günleri, 1-8 Ağustos tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ve konserler serisi ile gerçekleştirildi. Dünya Düzce Günleri temasıyla düzenlenen festival; eğlenceli yarışmalar, gösteriler, halk oyunları, sürpriz etkinlikler, stantların yanı sıra muhteşem konserlere de ev sahipliği yaptı. Dünya Düzce Günlerinin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür eden Başkan Özlü, “Muhteşem bir 8 gün geçirdik. Vatandaşımızın ilgisi ve katılımı çok yüksekti. Herkese teşekkür ederim” dedi.

STANTLAR ON BİNLERCE VATANDAŞI AĞIRLADI

Türkiye’de 8 gün boyunca yapılan ilk festival olan Dünya Düzce Günleri’nde Düzce Belediyesi Kent Konseyi koordinasyonunda 58 kadın girişimci stant açarak el emeklerini satma fırsatı buldu. Yiyecekten el emeği nakışlara, Düzce bıçağından Düzcespor formasına, Düzce gazozundan hediyelik eşyalara kadar birçok ürün Düzceliler tarafından büyük ilgi gördü.

Ayrıca başta belediye olmak üzere birçok kurum çalışmalarını ziyaretçilere tanıtma fırsatı yakaladı. İlçe belediyeleri de kendi stantlarını kurarak yöresel ürünlerini vatandaşların beğenisine sundu.

KENTİN HAVASI DEĞİŞTİ

Bu yıl ilki düzenlenen Dünya Düzce Günleri kapsamında, etkinlik sahnesinde yerel ve ünlü isimler de ağırlandı. Kentin demografik yapısına göre birçok etnik, yerel ve ünlü sanatçıların sahne aldığı festival, şehrin havasını da bir anda değiştirdi. Anıtpark meydanında Spor Akademisinin kurduğu basketbol potasında spor yapan gençler, akşam da konserlerle eğlendi. Binlerce Düzceli gündüz saatlerinden itibaren Düzce sokaklarına ve Anıtpark meydanına akın etti. Esnaf da etkinliklerden dolayı gece yarısına kadar dükkânlarını açık tuttu.

DÜZCE GÜNLERİNDE ÜNLÜLER GEÇİDİ 

Karadeniz, Rock, Rap, Pop, Türk sanat müziği ve tekno müzik olmak üzere farklı tarzlarda şarkı söyleyen sanatçıların Düzce’de bir araya geldi. Farklı tarzlardaki müzik insanları Düzce’de gördükleri binlerce Düzce’ye bir daha gelmek için sabırsızlandıklarını ifade etmekten geri kalmadılar. On binlerce Düzceli konser alanını doldurarak hep bir ağızdan şarkılara eşlik etti.

DÜNYA DÜZCE GÜNLERİNİN ÇITASI HER YIL YÜKSELECEK

Dünya Düzce Günleri etkinlikleri ve konserlerini yakından takip eden ve her fırsatta alanda yerini alan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce ve çevre illerden geniş bir katılımın olduğunu belirterek, “2 yıldır pandemi nedeniyle kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunamıyorduk. Düzce’mizin böyle etkinliklere ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Bu amaçla yola çıkıp her Ağustos ayının birinci gününü plaka numaramız 81 ile özdeşleştirerek 8 gün sürecek Dünya Düzce Günleri’ni planladık. Dünya Düzce Günleri’ni, birbirinden önemli sanatçıların katılımıyla gerçekleştirdik. Geleneksel hale getireceğimiz festival havasındaki Dünya Düzce Günlerinin çıtasını her yıl bir adım daha yükseğe çıkararak artan coşku ve heyecanla festivalimizi kutlayacağız” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE