GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

DÜNYA ÇAPINDA AMATÖR VE PROFESYONEL SPORCULAR TRİBATİON’DA

Tüm branşlarda amatör sporcular ve profesyonel kulüpler arasında köprü kuracak olan Tribation çalışmalarına Türkiye’den başlıyor.

DÜNYA ÇAPINDA  AMATÖR  VE PROFESYONEL SPORCULAR  TRİBATİON’DA
13 Şubat 2022 - 19:19 'de eklendi

2018 Ocak ayında Toronto’da geliştirilmeye başlanan sporcuların sosyal ağı Tribation dün  itibariyle kullanıma hazır hale geldi ve Havagazı’nda uygulamanın tanıtımı seçkin bir katılımla yapıldı. İZVAK aracılığıyla İzmir’in bütün profesyonel futbol takımlarının başkan ve yöneticileri ile olimpiyat ve dünya çapında derecesi olan İzmirli sporcuların da katıldığı tanıtıma bendeniz de davetliydim.

İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Gençlik ve Spor Müdürü Murat Eskici, Ferhat Arıcan, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükte, Izmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge ,  İZVAK ve Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, Altınordu SK Başkanı Sinan Bezircilioğlu, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Bahri Vreskala, Şaban Acarbay, Fatih Tanfer, Bahri Okumuş,  Türkiye Muaythaı federasyonu yürütme kurulu üyesi Birol Aksu,  İsmail Tur , Ersan Odaman da Tribation’un tanıtımındaydı dersem üst düzey bir katılım olduğunu sanırım ifade etmiş olurum.   Google Play ve App Store’dan indirebilen Tribation uygulamasının sahibi Tribation INC. 2017 sonlarında Toronto’da kurulan bir yazılım şirketidir.

Kurucu Y. Timur Toramanoglu, 1994 yılından bu yana Kanada’da ikamet edip yaşayan Türk- Kanadalı bir iş insanıdır. Değişik iş kollarında iştirakleri ve yatırımları olan iş insani ve girişimcidir. Tribation, 2017 yılı içerisinde  Y.Timur Toramanoğlu tarafından bir fikir olarak ortaya çıkmıştır. Tribation Inc. şirketinin “Türkiye Merkez Şubesi” İzmir’dedir. Türkiye merkez şubesi tüm Orta Doğu’dan sorumludur.Tribation Inc. şirketinin tüm Avrupa’dan sorumlu olan “Avrupa Merkez Şubesi”  ise Valencia-İspanya’dadır.    

TRIBATION Uygulaması Nedir?

Tribation uygulamasının amacı tüm dünyada öncelikle amatör ve profesyonel sporcu ve atletleri, tüm ekip ve bireysel spor branşlarında, aynı platform içinde bir araya getirip kendi aralarında iletişim, etkileşim ve bilgi alışverişlerini sağlamaktır.Tribation uygulaması kullanıcıların sosyal medya ihtiyaçlarını ve mesajlaşma ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.  

Uygulamanın, içinde ayrıntılı hesap oluşturan sporcuların scout ve menajerler tarafından keşfedilmelerinin önünü açarak, iletişim ağı; yani bugünün söylemiyle “Network”ü olmayan tüm sporcu gençlere tüm dünyada fırsat eşitliği sağlaması öngörülmektedir. Tribation uygulaması global bir uygulama olup 48 ayrı dilde kullanılabilmektedir.

Tribation sadece sporcuları değil tüm yas ve meslekteki genel kullanıcıları da kazanmaya aday bir uygulamadır. Uygulama kullanılabilir olmakla birlikte henüz çok yeni olup hızla gelişmeye ve evrilmeye devam edecektir. Bugün itibariyle dünyada  tüm bireysel ve ekip oyunlarını kapsayan 60’in üzerinde değişik spor olarak kabul gören branşlarda spor vardır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE