GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

CHP İLÇE BAŞKANI DAĞISTANLI’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

CHP İLÇE BAŞKANI DAĞISTANLI’DAN  ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
23 Kasım 2021 - 18:08 'de eklendi

24 Kasım, Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilişi nedeniyle 1981 yılından itibaren her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir.Büyük özveri, sabır ve emek isteyen öğretmenlik, yüce olduğu kadar mesuliyeti ağır bir meslektir.
Bu onurlu mesleğin malzemesi ise insandır. Dolayısıyla hemen her mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenler sayesinde olmaktadır. Öğretmen; bir çocuk için, anne kadar sıcak ve şefkatli, baba kadar güvenilir ve koruyandır. Dünya için, karanlıkların sönmeyen ışığı, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır.Saygın ve özel bu mesleği icra eden, yurdumuzun dört bir yanında her şartta fedakarca görev yapan tüm öğretmenlerimizin ortaya koydukları gayret ve çabalar takdire şayandır.
Bu ülkenin eğitimde ki kanayan yarası ise, ‘Atanamayan Öğretmenler’dir. Türkiye’de yüzbinlerce öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne işsiz ve umutsuz girmektedir.Eğitim fakültelerinden öğretmen vasfıyla mezun olup atanamadığından kalifiye elaman olarak farklı işlerde çalışan gençlerimiz artık atanmak istemektedir.Ama hükümet yetkilileri,bu öğretmenlerin yerine ücretli öğretmen çalıştırdığı için konuyu görmemezlikten gelmektedir.
Yapılması gereken; Eğitim Fakültelerindeki öğrenci sayısını azaltıp, atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenin atanmasının sağlanmasıdır.Milli Eğitim Bakanlığı’ndan emekli olan ve hali hazırda görev başında çalışan öğretmenlerimiz için verilecek en güzel haber,3600 Ek gösterge kanununun yürürlüğe sokulmasıdır. Mevcut hükümetin 2018 seçimlerinde söz verip, üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmesine rağmen halen yürürlüğe almadığı 3600 Ek Gösterge Kanunu, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ilk çıkarılacak kanunlar arasında yer alacaktır. Bu düşünce ve duygularla, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; ülkemizi bu günlere getiren emeği geçmiş emekli öğretmenlerimizi,bütün eğitimcilerimizi ve ayrıca; zor şartlarda okuyarak Eğitim Fakültelerinden mezun olup atanamayan öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı
Özcan Dağıstanlı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE