GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

CHP’Lİ ÖZCAN DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Ülkemizde büyük bir yıkıma ve acıya neden olan 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde Cumhuriyet Halk Partisi deprem bölgesinde olacak. Depremden etkilenen 11 ilimizde görevlendirilenler arasında bulunan Düzce Milletvekili TalihÖzcan Malatya’ya gidecek.

CHP’Lİ ÖZCAN DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR
05 Şubat 2024 - 17:04 'de eklendi

DEVAM EDEN BARINMA KRİZİNİ GÜNDEME TAŞIYACAKLAR

Milletvekilleri 6 Şubat 2024 sabahı 04:17 ve öğlen 13:24’te depremlerin meydana geldiği saatlerde yapılacak anmatörenlerine katıldıktan sonra mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirecekler. Ayrıca depremzede vatandaşlarımızla bir araya gelecek olan milletvekilleri, artarak devam eden barınma sorunlarını gündeme taşıyacaklar.

ÖZCAN: PROPAGANDA YAPMIYORUZ, DAYANIŞMAYA GİDİYORUZ!

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinin yıkıcı etkilerini bizzat yaşadığını belirten Özcan, bu büyük felaketlerin ancak Milletçe dayanışarak üstesinden gelebiliriz açıklamasında bulundu. Özcan, ülkemiz bir deprem kuşağı üzerinde bulunuyor, bu depremler ne ilk ne de son olacak. Doğanın kanunu bu. Ancak bize düşen, Depremlere karşı dirençli kentler oluşturmak için canla başla çalışmaktır. Gelecek kuşaklara güvenli bir hayatı sağlamaktır, ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay ile ilgili sarf ettiği sözlerine de değinen Özcan şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanının Hatay ile ilgili sözlerinin bir dil sürçmesi olduğuna inanıyorum, inanmak istiyorum. Deprem gibi, sel gibi büyük ve yıkıcı felaketler parti ayırt etmeksizin birlik olunması gereken hadiselerdir. Devlet herkese eşit mesafede olmalıdır. Merkezi yönetim, yerel yönetim ayrımı yapmaz devlet. Devleti yönetenler, böyle acıları siyasi propagandaya dönüştürmeden, yurttaşlarımıza eşit biçimdetüm desteğini vermelidir. Geçtiğimiz günlerde, İBB adayı Murat Kurum da katıldığı bir canlı yayında, depremde vefat eden vatandaşlarımızın sayısıyla ilgili resmi rakamların bize söylediğinin çok üzerinde bir rakam telaffuz ederek 130 bin insan öldü” dedi. Söz söylerken gerçek rakamları farkında olmadan açıklamış oldu aslında. Bu beyan Sayın Kurumu bağlar ancak devlet şeffaf olmalıdır. Şeffaf olunur ve gerçek bilanço ortaya konulursa, ancak o zaman sorunlara en doğruçözümler üretilebilir. İşte biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak siyasi bir puan kazanmaya değil, her anlamda yıkıma uğrayan şehirlerimize gidiyoruz. İnsanlarımızla dayanışmaya ve ihtiyaçlarını gündeme taşıyarak çözüm bulmaya gidiyoruz. “

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER