GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

CEMŞİT”TARIM SEKTÖRÜNDE TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR”

Yükselen ham madde fiyatları et, süt ve yem üreticilerinin belini bükerken, TL’de görülen tarihi değer kayıpları un ve ekmek fiyatlarını da vurdu.

CEMŞİT”TARIM SEKTÖRÜNDE TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR”
29 Kasım 2021 - 19:36 'de eklendi

Her kalemde yaşanan son zamların ardından Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’la bir araya gelerek, buğday piyasasında yaşanan hareketlilik ve kur krizinin un fiyatlarını nasıl etkilediği hususunda bilgiler aldı.”Unun toptan fiyatı yılın ilk 11 ayında yüzde 136 zamlanırken, gelecek aylarda un fiyatlarındaki seyrin nasıl bir yön çizeceği büyük bir belirsizlik’ ’diyen Semih Cemşit tarım sektöründe tehlike çanları çalıyor’ ’dedi.
Düzce fırıncılar odası başkanı İbrahim Korkmaz “36 yıldır ilk kez böyle bir kriz görüyorum diyerek, şu an un benim için altından önemli.3 aylık un bağlantısı yaptım fakat sonrası belli değil.100 çalışanım var ve ne yapacağımızı bilemiyoruz.Üretim devam etmeli”ifadelerini kullandı.
Öte yandan Düzce’de küçük çapta hizmet veren fırıncı esnafıyla da irtibata geçen Cemşit’in aldığı cevap ise ” 20 günlük unumuz kaldı.20 gün sonra ne olacağı belli değil ,yarınımızı göremiyoruz,belki de ekmek üretimini bırakacağız”oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE