GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Caymaz’dan Engelliler Haftası mesajı

Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Engelliler Haftası dolasıyla bir mesaj yayınladı.

Caymaz’dan   Engelliler Haftası mesajı
13 Mayıs 2022 - 22:40 'de eklendi

Deva Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Engelliler Haftası dolasıyla yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı.
Toplumda engellilikle ilgili farkındalık oluşturmak ve engellilerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta ülkemizde “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmektedir.
Engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek, hayat standartlarını yükseltmek sosyal devlet ilkesinin bir gereği olduğu gibi ahlaki ve vicdani bir görevdir. Bu anlamda, önce insan diyen bir geleneğin mensubu olarak bizler, her konuda engelli vatandaşlarımızın yanında yer almayı kendimize görev addediyoruz.
Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini her alanda kanıtlayan özel gereksinimli bireylerimizin, dayanışma ve uzlaşı ruhuyla yaşamın her alanında desteklenmeleri halinde her şeyin üstesinden gelebilecekleri de net bir şekilde görülmektedir.
Bu duygularla Engelliler Haftası ile sınırlı olmamak kaydıyla tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyor; kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE