GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

BAŞKAN KAYIKCI’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkcı. Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN  KAYIKCI’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
13 Mayıs 2022 - 22:28 'de eklendi

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkcı. Engelliler Haftası dolayısıyla  yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı.

Engellilik, sosyal ve toplumsal boyutlarıyla ele alındığında toplumu yakından ilgilendiren ve sorunlarına çözüm bulma konusunda tüm bireylerin ortak hareket etmesiyle mesafe katedilebilecek bir durumdur. Bu anlamda içinde bulunduğumuz haftayı, engellilerimizin sorunlarına farkındalık oluşturma ve temel hakları olan hayata etkin katılımlarını kimseye muhtaç olmadan sağlama hususunda fırsat olarak görmekteyiz.
Engelsiz bir dünya oluşturma yolunda engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmesini sağlayacak tüm çalışmaların destekçisi olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulayarak asıl engelin elde, kolda, gözde değil kalplerde ve vicdanlarda olduğunu belirtmek isteriz.
Bu anlayışla tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye davet ediyor, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE