GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Anne, Kritik Müdahale İle Yaşama Tutundu

Yedi buçuk aylık bebeğin anne karnında ölmesi nedeniyle yaşamı tehlike altına giren hasta, Düzce Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ekibinin zamanında müdahalesi ile ölümden döndü.

Anne, Kritik Müdahale İle Yaşama Tutundu
06 Ağustos 2021 - 10:28 'de eklendi

Bebeğinin hareketlerini hissetmemesi ve sancı şikayetleri ile Akçakoca Devlet Hastanesi’ne başvuran 30 haftalık gebe Mine Gülsen Burhan’a (28),  hastanede yapılan muayenesinde fetalkalp atımının görülmediği tespit edildi.  Gece saat 02.00 sıralarında Düzce Üniversitesi Hastanesi yönlendirilen hastanın bebeğinde kalp atımına rastlanamaması ve bebeğineşiğinde kanama olması nedeniyle hemen Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’ne yatışı yapılarak ameliyata alındı.  Acil olarak sezaryen ile bebeği alınan Hasta Mine Gülsen Burhan,  çok fazla kan kaybettiği için yoğun bakımda tedaviye alındı. Kanama şokunda olan hasta Burhan’a ameliyat esnasında ve sonrasında toplam 8 ünite kan verilerek hayatı kurtarıldı.

Düzce Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Anestezi ve Reanimasyon ile Yoğun bakım ekibinin kritik müdahalesi ile ölümden dönen hasta, 3 gün yoğun bakım sonrası değerlerinin normale dönmesi sonucu servise alındı.  Eşine refakat eden Halil Burhan, “ Tüm doktorlarımıza, güvenlik personelinden temizlik personeline kadar, hastanenin tüm çalışanlarına teşekkür ederim. Hastaneye ilk adım attığımız andan itibaren tüm hastane, hastamızın iyileşmesi için her şeyi yaptı. Oğlumu kaybettim ama eşim, bu hastanedeki doktorların, hemşirelerin ve tüm çalışanların sayesinde yanımda. Herkese çok minnettarız.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE