GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Akaryakıt Sektörünün Gündemi Kaçak Mazot ve Sahte Fatura

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası 6. Meslek Komitesi’nin organizasyonuyla Düzce’de faaliyet gösteren Akaryakıt İstasyonu İşletmecileri bir araya geldi.

Akaryakıt Sektörünün Gündemi Kaçak Mazot ve Sahte Fatura
13 Haziran 2024 - 19:22 'de eklendi

 

 

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Yıldız’ın ev sahipliğinde gerçekleşen istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, akaryakıt sektörünün zorlu bir sektör olduğuna işaret ederek birçok sorunun oluşabileceğini, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın sorunların çözümü noktasında her zaman üyelerinin yanında olduğunu ifade etti. Daha önce farklı sektörlere yönelik gerçekleştirilen istişare toplantılarından çok verimli sonuçlar aldıklarını belirten Aksan, bu toplantıdan da sektörün sorunlarına ışık tutabilecek çözümler üretmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Toplantıda kürsüye çıkan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Yıldız, bir akaryakıt istasyonunun ortalama gelir ve gider kalemlerini yazarak kar marjlarının düşük olduğunu, genel giderlerin ve yasal zorunlulukların istasyonları sürdürülebilirlikten uzaklaştırdığını ifade etti.

Toplantıda söz alan istasyon işletmecileri, kaçak mazot ve sahte fatura konularında adımlar atılması gerektiğini, piyasaya sürülen kaçak mazotun hem istasyonlara zarar verdiğini hem de kayıt dışı olması dolayısıyla devlete zarar verdiğini söylediler.

Toplantının devamında; Kâr Marjları, Kredi Kartı Komisyon Oranları, Nakliye Farkları, UTTS sisteminin faydaları ve oluşabilecek sorunlar ile sektörün diğer sorunları ele alındı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER