GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler 7326 Kanun uygulamaları için seminerde bir araya geldiler.

Düzce Mali Müşavirler Odasında bugün meslek mensubu mali müşavir ve çalışanlarına” 7326 Sayılı Kanun uygulamaları’ konulu seminer yapılmıştır..

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler 7326 Kanun  uygulamaları için seminerde bir araya geldiler.
03 Ağustos 2021 - 20:41 'de eklendi

Günaydın  Sayın Düzce Vergi Dairesi Müdürüm,

Sayın İstanbul Mali Müşavirler Odası Başkanım,

Önceki Dönem Oda Başkanlarım;

Çok Değerli Eğitmenim,

Sevgili Stajyer Arkadaşlarım,

Kıymetli Çalışanlarımız,

Değerli Katılımcılar,

 

Sizleri şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına Sevgi ve Saygıyla selamlıyorum.

İstanbul Oda Başkanımız ve Yönetim Kurulunun katkıları ile düzenlediğimiz 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden yapılandırılması konulu eğitim seminerimize hoş geldiniz.

Öncelikle katkılarından dolayı çok Kıymetli Başkanım Sayın Yücel Akdemir ve Yönetim Kuruluna çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca Düzce Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’ ye Kültür Merkezi Salonunun tahsisi kullanımını sağladığı için Teşekkür Ediyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Yaklaşık bir buçuk yıl sonra ilk yüz yüze buluştuğumuz ilk seminerimiz gerçekleştiriyoruz.  Birbirimizi çok özledik. İnşallah 01 Temmuz öncesi PANDEMİ tedbirlerine geri dönmeyiz. Bu günleri ileride bir anı olarak hatırlarız.  2020 Yılı başından itibaren ülkemiz üzerinde Kara Bulutlar dolaşıyor. Suriye İDLİP’ te verdiğimiz şehitler başladı 2020 yılı, Uçak kazaları, Sel Felaketleri ve son olarak devam eden ülkemizin Güneyindeki yangınlar. Yangınların bir an önce söndürülmesi en büyük temennimiz.

Bu süreçte Türkiye Genelinde 200’ ün üzerinde Düzce’ de ise 1  meslektaşımızı kaybettik. Hayatını kaybedenlere Allahtan Rahmet yakınlarına ve Camiamıza baş sağlığı diliyorum.  Bir buçuk yıldır  Sağlık çalışanları kadar olmasa bile Ticari hayata ve Kamunun çalışmalarını yürütmesini sağlayan özellikle rutin çalışmalarının yanında PANDEMİ dolayısıyla yapılan düzenlemelerin uygulanmasında baş rol oynayan tüm meslektaşlarıma, stajyerlerimize ve emekçi çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizlerde takdir edilmeyi Hak ettik diye düşünüyorum.

Değerli Meslektaşlarım geride bıraktığımız Mali Tatil ve Kurban Bayramının da içinde bulunduğu TEMMUZ ayında ülke genelinde Gelir İdaresi Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu sistemlerinden kaynaklanan sorunlar nedeni ile yaşananlar malumunuz.  Bu konuda Genel Başkanımız Emre Kartaloğlu ve TÜRMOB yönetim kurulunun çalışmalarını ve çabalarını biliyoruz ve takdir ediyoruz. Ancak Kamuda ne yazık ki sorunların çözümü hususunda karar verme yetkisine sahip, elini taşın altına koyması gerektiğinde gereğini yapmayanlar nedeni ile çözümsüzlüğe kurban oluyoruz.

 

Biliyorum ki hiçbir meslektaşım çalışmaktan imtina etmez. Tanınan takvim çerçevesinde özveri ile çalışmalarını yürütür.  Anacak çalışmayan sitemler nedeni ile sabahlara kadar Bilgisayar başında beklemek zorunda bırakılmamalıyız.

Tüm sorunlarımızın çözümü noktasında haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Değerli Meslektaşlarım değerli katılımcılar aslında konuşacak çok şey var. Ancak bu günkü konumuz 7326 sayılı Kanun ve Uygulamaları, vaktimiz de kısıtlı, sözlerime son verirken başarılı faydalı bir eğitim olmasını diliyor sevgili Meslektaşım Yalçın Sütütemiz’ e sunumu ile vereceği katlılardan dolayı teşekkür ediyorum.

Sizlere de çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
CLOSE
CLOSE