GAZETE DÜZCE HABER PORTALI

ÇAKLI: BASIN HÜRDÜR SANSÜR EDİLEMEZ

Türkiye Değişim Partisi’nin basın, hak ve özgürlüklerine önem verdiğini vurgulayan Çaklı, “Çeşitli nedenlerle baskı altına alınmış ve kısıtlamalara maruz bırakılmış basın kuruluşlarının tüm Türkiye’de sesi olacağız. Türkiye Değişim Partisi ifade özgürlüğünün savunucusudur” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Düzce İl Başkanı Hayati Çaklı, gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasa’nın 28. Maddesi’nde yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.

Çaklı, “Türkiye Değişim Partisi iktidarında basın kuruluşlarımız her türlü eleştiri ve sorgulama hakkına sahip olacaktır. Çünkü bizler, eleştirinin gücüne inanan ve medyanın özgür olduğu çağdaş Türkiye’nin savunucularıyız. Gazetecilerin, yazdıkları haberler nedeniyle hapishanelere atılmadığı, bilgiye ulaşmada önlerine çıkarılan tüm engellerin kaldırıldığı, iş güvencesinin sağlandığı, yıpranma haklarının korunduğu, saygınlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda alınması gereken önlemlerin tartışılıp çözümlenmesi için tüm siyasal partileri önyargısız bir biçimde bir masa etrafında toplandığı bir iktidar dönemi göreceksiniz. Yarın bugünden daha aydınlık olacaktır. Bu duygularla tüm çalışan ve çalışmamak zorunda bırakılan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diye ifade etti.

11 Ocak 2021 - 14:52 'de eklendi ve 295 kez görüntülendi.
Etiketler :
İş İnsanı İsmail Hakkı Asilden Recep Tayyip Erdoğan’a Tebrik Mesajı İş İnsanı İsmail Hakkı Asilden Recep Tayyip Erdoğan’a Tebrik Mesajı
Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti 13. Cumhurbaşkanı oldu Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti 13. Cumhurbaşkanı oldu
ÖZGÜRLÜK GELECEK, HUZUR GELECEK ÖZGÜRLÜK GELECEK, HUZUR GELECEK
Aslıhan Tüysüz oyunu kullandı Aslıhan Tüysüz oyunu kullandı
DÜZCELİLER COŞKUN SABAH ŞARKILARIYLA EĞLENDİ DÜZCELİLER COŞKUN SABAH ŞARKILARIYLA EĞLENDİ
İL BAŞKANI ŞENGÜLOĞLU OYUNU KULLANDI İL BAŞKANI ŞENGÜLOĞLU OYUNU KULLANDI
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
CLOSE
CLOSE